Představujeme nový web církev.cz

Datum publikace14. 3. 2016, 12.31

Aktuality z dění v církvi, tipy na akce ve vašem okolí, multimediální sekce, informace o víře, vyhledávání bohoslužeb, evangelium na den. To je jen výběr oblastí, které vám na jednom místě přináší nový web církev.cz.

Aktuality z dění v církvi
Zajímá vás, co se děje v české církvi i v zahraničí? Co řekl v poslední době papež František?

Sekce webu Aktuality přináší přehled hlavních křesťanských událostí. Zprávy lze přímo na domovské stránce filtrovat podle témat. Po přejití so samostatné sekce aktualit je možné s články dále pracovat, například je možné zobrazit jen to, co se týká papeže Františka.

Sekce aktualit

Foto: Stránka aktualit.

Multimédia
Chcete si prohlédnout fotky z nějaké akce? Poslechnout kázání? Zhlédnout video z Vatikánu?

Nový web přináší fotografie, videa i zvukové nahrávky významných událostí, slavností, promluv apod.

Akce
Chcete vědět, co se děje ve vašem okolí? Nebo naopak pořádáte ve farnosti akci a chcete na ni poslat tip?

Novinkou webu církev.cz je sekce Pozvánky, která chce být celorepublikovou databází akcí katolické církve. Stránky zobrazují nejen informace o akci, přesnou mapu s místem konání, ale také např. informace o bezbariérovém přístupu.

Mládež, katecheze, rodiny, školství
Samostatné části webu jsou věnovány mládeži, katechezi, rodinám i školství.

Vyhledávání bohoslužeb
Jste na dovolené a nevíte, kdy se slaví mše sv. ve vašem okolí?

Aplikace církev.cz/bohoslužby vám umožní liturgická slavení vyhledat. Na mobilních telefonech je také možné využít souřadnic GPS a aplikace nabídne nejbližší mše svaté.

Vstup do aplikace je v pravém horním rohu pod vyhledávacím polem.

Evangelium na den, liturgický a historický kalendář
V pravém horním rohu naleznete také odkaz na evangelium, které se čte v daný den při bohoslužbách a liturgický i historický kalendář.

Průvodce církví a užitečné kontakty
Sekce Církev v hlavním menu nabízí informace o církvi a kontakty na její představitele. Naleznete zde například životopisy papeže Františka a biskupů i odkazy na sociální sítě.

Církevní dokumenty
Chcete si prohlédnout online nějaký církevní dokument? Nebo si jej stáhnout?

Díky technologii ecPaper  si mohou uživatelé prohlédnout řadu církevních dokumentů přímo na obrazovce počítače nebo tabletu. Samozřejmostí je možnost si texty stáhnout ve formátu pdf i jiných.

Foto: Náhled církevních dokumentů s technologií ecPaper

Čemu církev věří a co dělá
Chcete vědět něco bližšího o víře? Zjistit, jak postupovat při křtu dítěte? Zajímá vás, v jakých oblastech katolická církev působí?

Hlavní menu obsahuje také stručného průvodce toho, čemu církev věří. Zájemci zde například naleznou odpovědi na otázky týkající se křtu, svatby v kostele nebo křesťanského pohřbu.

Oddíl Čemu se věnujeme funguje jako rozcestník na oblasti, v nichž církev působí. Dozvíte se zde například o ekologii, lidských právech, charitě, misiích nebo křesťanských médiích.

A co dál?
Uvedený výčet je jen částí toho, co nové webové stránky nabízí. Nechcete-li si nechat uniknout každodenní novinky, můžete se přihlásit k odběru Newsletteru (na stránce níže).

Na případné nedostatky nás můžete upozornit na adrese web@cirkev.cz.

(koláž: TS ČBK, Pixabay)

Autor článku: Ondřej Mléčka