Z domova

Ve věku 37 let tragicky zemřel P. Mgr. Josef Motyka

25. 6. 2013, 14:59

(AKTUALIZOVÁNO 26. června ve 2. odstavci) Smutná zpráva pro farnost Stěbořice a celou ostravsko-opavskou diecézi. Dne 24. června 2013 byl ve věku 37 let povolán na věčnost P. Mgr. Josef Motyka, farář ve Stěbořicích. Otec Josef zemřel tragicky na Oravské přehradě po zásahu bleskem. Datum a místo pohřbu zesnulého kněze bude oznámeno v nejbližší době.

Ostrava: Rozloučení se zesnulým knězem proběhne ve středu 3. července 2013 v 10 hodin při mši svaté v kostele Narození Panny Marie ve Stěbořicích a v 16 hodin při mši svaté v kostele sv. Hedviky v Mostech u Jablunkova. Po té bude jeho tělo uloženo do hrobu na místním hřbitově, kde bude očekávat vzkříšení mrtvých.

P. Josef Motyka se narodil 9. května 1976 v Třinci, své dětství a mládí prožil v Mostech u Jablunkova. Roku 2003 přijal jáhenské svěcení, a po té vykonával službu jáhna ve farnosti Oldřišov. Na kněze byl vysvěcen v Ostravě  26. června 2004.

Po kněžském svěcení byl ustanoven farním  vikářem v Novém Jičíně a administrátorem v Libhošti a v Šenově u Nového Jičína. Od roku 2008 byl farářem ve Stěbořicích a administrátorem v Hlavnici. Zároveň obětavě sloužil jako spirituál Charity Opava.

R. I. P.

Autor: Pavel Siuda