Ze zahraničí

Náboženské menšiny v Pákistánu žádají vznik toleranční komise

4. 12. 2001, 11:00

Islámabád (Pákistán)/KAI: Náboženské menšiny v Pákistánu se domáhají vzniku Národní komise náboženské tolerance. Představitelé křesťanů, hinduistů, sikhů a pársů, shromáždění na konferenci v hlavním městě Islámabádu, vznesli požadavek, aby vláda splnila sliby a uvěznila osoby zodpovědné za násilí v kostele ve městě Bahawalpar, kde bylo před měsícem zabito 16 lidí. Účastníci konference žádali v této souvislosti zákaz činnosti jakýchkoli ozbrojených skupin a odstranění všech forem diskriminace.

V Pákistánu žije 141 milionů obyvatel, z toho 97 % muslimů, křesťané tvoří pouze 1,6 % obyvatelstva. Účast ve volbách v zemi záleží na náboženské příslušnosti. Nemuslimské menšiny mohou dávat své hlasy pouze omezenému počtu kandidátů, kteří reprezentují jejich vyznání.

Dnes je sobota, 2. srpna
Svátek má Gustav,
V církevním kalendáři sv. Eusebius / sv. Petr Julián Eymard,
Liturgická doba sv. Eusebius/sv. Petr Julián Eymard